Ieeja biedriem

Meklēt

 

 

 

  

 

 

 

 

Ziņas 

17.09.2013

Intergraf pauž bažas par Latvijā plānoto dabas resursu nodokli drukātajai reklāmai

Eiropas drukas un digitālo komunikāciju federācijas Intergraf ģenerālsekretāre Beatrise Kloze pauž bažas par Latvijā plānoto dabas resursu nodokli drukātajai reklāmai.

"Intergraf" norāda ka augstā likme jūtami ietekmēs gan Latvijas, gan arī Eiropas poligrāfijas rūpniecības uzņēmumus, kas apgādā Latvijas tirgu.

Poligrāfijas sektors jau tagad saskaras ar dažādiem izaicinājumiem konkurētspējas ziņā - ekonomiskās krīzes ietekme, augošā zemu izmaksu valstu konkurētspēja, konkurence no elektroniskajiem medijiem. Šāds nodoklis radītu iespiedindustrijai konkurences ziņā vēl neizdevīgāku stāvokli, kas būtu par iemeslu paredzamai dažu drukātās reklāmas tirgus segmentu iznīcībai Latvijā, norāda organizācija.

"Intergraf" norāda, ka pārmetumi par vides piesārņošanu attiecībā uz papīra reklāmas materiālu ražošanu un papīra atkritumu apjomu nav pamatoti. Piemēram, otrreizējās pārstrādes apjoms 2012.gadā Eiropā ir sasniedzis 71,7%.

Organizācija norāda, ka, reklāmai uz papīra kļūstot pārlieku dārgai, vēl vairāk izplatīsies reklāma elektroniskajos medijos. Lai gan elektronisko mediju ietekme uz vidi netiek pietiekami pētīta, esot skaidrs, ka tā noteikti nav maza, īpaši, ja pievērš uzmanību elektrības patēriņam un elektriskā un elektroniskā aprīkojuma atkritumu apsaimniekošanai.

Eiropas iespiedindustrijas pārstāvji piebilst, ka arī Dānijas valdība ierosinājusi ieviest vides nodokli visai izsūtāmajai drukātajai reklāmai un bezmaksas presei, bet tās ierosinātā nodokļa likme ir daudzkārt zemāka. "Intergraf" par iepriekš minētajiem jautājumiem ir vērsusies Eiropas Komisijā. Dānijas nodokļa likumprojekts vēl nav ieviests, jo Eiropas Komisija joprojām pārbauda, vai likums ir saskaņā ar valsts atbalstam piemērojamajiem Eiropas noteikumiem.

"Intergraf" ir bažas par to, ka drukātās reklāmas aplikšana ar nodokli Latvijā smagi ietekmēs poligrāfijas nozari, būtiski neuzlabojot vides situāciju, tāpēc Latvijas valdība tiek aicināta pārskatīt tās ierosināto nodokļa ieviešanu.

.